Főoldal - Bemutatkozunk - Az iskola énekkara

Az iskola énekkara

Képek a fellépésekről

A Zrínyi Miklós Gimnáziumban már a kezdetek óta működik énekkar.

Az 1970-es években a nőikar mellett megalakult a vegyeskar, majd a nyolcosztályos képzés bevezetésével a kisgimnazisták kórusa. Az énekkarok az iskolai ünnepségeken kívül szívesen tesznek eleget bármilyen felkérésnek. Szerepeltek már díjátadó ünnepségeken, ünnepi közgyűlésen, a városi Deák - ünnepségen, a Számviteli Főiskola ünnepélyes felavatásán, Keresztury Dezső akadémikus tiszteletére rendezett ünnepségeken stb.
Az ifjú dalosok a leibnitzi és gleisdorfi iskolákkal kialakított kapcsolat révén vendégszereplésen jártak Ausztriában és fogadták az osztrák kórusokat Zalaegerszegen. továbbá az elmúlt év tavaszán városunkban tartózkodó varkausi testvérváros középiskolai leánykarát.

Rendszeresen vesz részt a kórus a Keszthelyi Helikoni Ünnepségeken, vállalva ezzel a kétévenkénti zsűri előtti megmérettetést és összehasonlítást más dunántúli megyék azonos korú kórusaival. Két alkalmat leszámítva, amikor ezüst érmet kaptak, más alkalmakkor a zsűri aranyéremmel értékelte a versenyprogramjukat. 2002-ben pedig a kiemelt aranyéremnek és a kórusvezető különdíjának örülhettek. Szívesen és nagyon nagy szeretettel készülnek a kórusok és szólistái a hagyományos Karácsonyi koncertre, amely a Városi Hangversenyteremben kerül megrendezésre.

Meghatóan emlékszik vissza mindenki, aki részese volt a gimnázium centenáriumi rendezvényén megszólaló óriási kórusnak vagy az iskola egykori tanítványaiból alakult pedagógus- kórusnak. Nagy élményt jelentett minden kórustag számára a 2001. augusztusában iskolánkban megrendezett Közép- Európai Diákolimpia megnyitóján Dermot Hair c. musicaljéből énekelt összeállítás.

Az intézmény vezetése és tantestülete értékeli az iskolában működő kórusok munkáját. Ezt bizonyítja, hogy az 1999/2000-es tanévben a vegyeskarnak ítélte a Keresztury Mária zenei díjat. 2003 szeptemberében régen melengetett elképzelés vált valóra, elkészült a kórusok első CD lemeze, amelyen közel száz tanuló közreműködésével az utóbbi négy esztendőben énekelt művekből hallható egy színes összeállítás.

A CD borítója