Zrínyis poéták sikere a Drogmentes Magyarországért Mozgalom országos költészeti versenyén

A díjátadó pillanata
a Syma csarnokban

A poéták csapata
a Szépművészeti Múzeum előtt

Csoportkép a zsűri egy részével,
Beleznay Endrével és Kunfalvy Ákossal

Csoportkép az átadó előtt
a városligeti tónál

A mozgalom felhívására 130 településről 770 alkotás érkezett, melynek két kategóriájában mérettek meg az ifjú zrínyis poéták. A 7. osztály magyarszakköröseinek műhelymunkáját a neves zsűri az első hellyel tüntette ki, míg a középiskolások korosztályában a 13 legjobb vers közé választotta Kámán Petra 9. B osztályos tanuló versét. A rendkívül színvonalas díjátadón a diákjaink értékes nyereményekkel gazdagították az Alma Matert is.
Tanárnőjük, Karáth Anita a következő szavakkal méltatta a diákok eredményét:
„Iskolánkban a tehetséggondozás kiterjed a művészetekre is. Ilyen rendkívüli lelkesedéssel és lelki érzékenységgel sokra vihetik ezek a diákok az elkövetkezendő megmérettetéseken is. Ez a siker mindnyájunknak életre szóló élmény marad.”

A 7. osztály csapata:
Takács Zsanett, Kustán Réka, Molnár Sára, Müller Eszter, Hajdu Dániel, Hadnagy Virág, Büki Bettina, Gyenese Vivien, Gyöne Márk, Szőllős Éva

A zsűri:
Karafiáth Orsolya