Geológia szaktábor
/Balatonederics/

A tábor 1998 augusztus 26-30-án működött a Zala Megyei Önkormányzat ifjúsági üdülőjében. Célja, hogy túrákkal, gyűjtőakciókkal, előadásokkal felkeltse a tanulók érdeklődését a geológia, mint tudomány iránt, s egyben bővítse ismereteiket. A tanulók elméleti és gyakorlati képzésben részesültek. Az előadásokat rossz idő esetén a táborban tartottuk, de időnk nagy részét a túrázások, gyűjtőutak töltötték ki. A tábor fekvése a földtani jelenségek tanulmányozása szempontjából ideális volt. Mind a vulkanikus folyamatok, mind a szedimentáció tanulmányozását a környék kiváló adottságai tették lehetővé. Az előbbit a pliocén tanúhegyek, az utóbbit a Keszthelyi-hegység karsztos felszíne segítette. Különösen kedvező lehetőségeket nyújtott a badacsonyi geológiai tanösvény tanulmányozása. A túrákat nehezítették az elhanyagolt turistajelzések és a körbekerített vadászterületek. Kalapáccsal, hátizsákkal, iránytűvel, zacskókkal és cédulákkal felszerelkezve tettünk túrákat, majd a táborban szortíroztuk, elemeztük a "zsákmányt".
A táborban a tanulók által begyűjtött anyag listája:
6db mésztufa kalcit üregkitöltéssel /Balatonederics-régi kőbánya/
1db mésztufa kalcitkristályokkal /Balatonederics-régi kőbánya/