Nyelvgyakorlási lehetőség

Németországi diákcsere

1995-ben a Zrínyi Miklós Gimnázium 1-3. évfolyamain tanuló diákjai közül 40 fő (már haladó szinten németül beszélő tanuló) pályázhat a diákcsere-akcióban való részvételre.

Partneriskolánk a Rheinland-Pfalz tartományban, Kaiserslauterntől 14 km-re fekvő 6 ezer lakosú Rockenhausen "Realschule" oktatási intézménye. A csere Németországban és Magyarországon is teljes ellátást biztosít a kiutazóknak, melynek terheit - kölcsönösségi alapon - a mindenkori vendéglátók viselik.

A kiutazás ideje: 1995. május 26. - június 5. (Az utazás időtartama 2x1 nap, 2x1000 km, a kinttartózkodás időtartama 8 nap.)

Németországi program:

- 2 nap iskolalátogatás, részvétel a tanítási órákon

- tervezett kirándulások (idegenvezetés német nyelven):

-   Bad Kreuznach (fürdőhely), hegyi túrával összekötve, a német partnerdiákokkal közösen.

-   Frankfurt (városnézés, a repülőtér megtekintése idegenvezetővel)

-   Heidelberg (városnézés, a kastély megtekintése)

lehetőség szerint:      Kaiserlauternben az FC Kaiserslautern egy bajnoki mérkőzésének vagy edzésének megtekintése

Ajánlott családi programok: kirándulások a 2000 éves Trierbe, Mainzba, Rheinland-Pfalz tartomány fővárosába illetve a környéken.

Elhelyezés: német családoknál

Utazás: Közösen autóbusszal, tanári kísérettel (3 fő)

A német diákok magyarországi tartózkodásának ideje: 1995. augusztus 24. - szeptember 2.

A német diákok elhelyezéséről, teljes ellátásáról és a közös programok kapcsán felmerülő költségekről a magyar cserepartnerek gondoskodnak a kölcsönösség elve alapján.

Program:    kirándulások: - városnézés Zalaegerszegen

- Keszthely (kastély megtekintése, fürdés - a magyar diákokkal közösen)

- Budapest (1 napos kirándulás)

- Kőszeg (1 napos kirándulás)

részvétel a tanévnyitó ünnepélyen és az első tanítási napon

közös búcsúest

A csere kalkulált részvételi díja: 15.000 - 20.000 Ft/fő (az összeg nagysága a még ismeretlen mértékû jövő évi áremelkedés függvénye is). A részvételi díj tartalmazza az autóbusszal történő kiutazást (beleértve a beteg- és baleseti biztosítási díjat is), a partnerdiákok részére Magyarországon tervezett programok költségeit (éttermi ellátás a kirándulások idején, idegenvezetés stb.).

Az érdeklődők és szüleik részére 1994. november 24-én 16oo-kor tájékoztatót tartunk a Zrínyi Miklós Gimnáziumban.

Előzetes jelentkezés a német szaktanároknál 1994. november 21-ig.